Teraz przed nami niezwykle ambitny cel: planujemy stworzenie azylu dla zwierząt. Oszacowaliśmy budżet i potrzeba nam około 250.000 PLN (zakup nieruchomości, przystosowanie jej, koszty notarialne).

To znaczna kwota, jednak nasz projekt będzie miał wielorakie zastosowanie. Oprócz niezbędnej części biurowej, w której będzie przechowywana dokumentacja firmy i która będzie miejscem spotkań i posiedzeń zarządu (a także miejscem planowanej działalności gospodarczej fundacji),  ma być przede wszystkim domem dla zwierząt starszych, niepełnosprawnych i wymagających stałej opieki, które na adopcję czekają nieraz wiele miesięcy lub lat. Z racji tego, że szybko się przywiązujemy do zwierząt, nie moglibyśmy ich wypuścić do innych przewodników.

Nasz projekt, nie ukrywamy, jest w istocie małym schroniskiem, który zostanie przeniesiony na warunki wielkomiejskie i będzie obejmował właśnie zwierzęta schroniskowe, porzucone i skrzywdzone przez los, które – adoptowane ze Schronisk w całej Polsce – znalazłyby wspólny dom. Oto i one. Poznajcie kilku naszych potencjalnych podopiecznych:

Schronisko w Sosnowicach

Zwierzaki, które znajdą u nas nowy dom, pozostaną naszymi stałymi podopiecznymi, a zarazem symbolami. Aby zapewnić im najlepsze warunki do życia, wnętrze zostanie wyposażone zgodnie z potrzebami konkretnych zwierząt, a ogród umożliwi swobodne poruszanie się w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach. Wierzymy, że każda zebrana złotówka przybliża nas do celu, którym zawsze jest pomoc i opieka nad potrzebującymi zwierzętami. 

***

Pragniemy podkreślić, że nasz projekt jest swego rodzaju innowacją – z jednej strony będzie biurem, z drugiej miejscem i schronem dla naszych podopiecznych do końca ich dni. Planujemy przenieść pomysł na warunki wielkomiejskie i adoptować głównie koty i psy. 

wizualizacja rysunkowo-graficzna projektu

Serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w akcji. Każdy z Was może uratować jedno ze zwierzaków. Nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić cały świat dla chociażby jednego stworzenia. Za zgromadzone środki fundacja zobowiązuje się do realizacji celu będącego przedmiotem zbiórki. Dziękujemy, że z nami jesteście.